Децата на Ботев (Пд) взеха купата в Данониада 2016

СПОРТЪТ ДНЕС

10335
на 09.06.2016

ФК Ботев (Пд) е шампионът в 19-то издание на Данониада. На стадион “Академика” в София малките канарчета се класираха на първо място след 3 убедителни победи и получиха купата лично от Димитър Бербатов. Звездата на българския футбол пожела успех на малките футболисти и на треньора им Андрей Андреев на Международна купа “Данон”, която тази година ще се проведе през октомври на Stad de France в Париж. Детската школа на Ботев (Пд) доминира за втора поредна година в “Данониада”, като през 2015 отборът се класира на 10–то място в Маракеш (Мароко). Втори в турнира остана отборът на СОУ Никола Вапцаров (Пч). Индивидуални награди спечели Милена Караколева от отбора на СОУ Никола Вапцаров (Петрич) като най-добър вратар, а голмайстор на турнира е Георги Лазаров от Ботев (Пловдив), който отбеляза 4 гола във финалните мачове. Наградата за fairplay беше присъдена на отбора на Черноморец (Бургас) – набор 2005.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)