BG EN

Джамбазки поиска ускорено издаване на визи за българите в Украйна

ГОРЕЩО

Джамбазки поиска ускорено издаване на визи за българите в Украйна

8451
на 05.04.2015
Джамбазки поиска ускорено издаване на визи за българите в Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За българите в Украйна трябва да се въведе ускорено издаване на визи за работа у нас, заяви депутатът в Европейския парламент и заместник-председател на ВМРО - Българско национално движение, Ангел Джамбазки на пресконференция в Добрич.

препоръчано

По думите му законодателната промяна е инициирана от Патриотичния фронт. Трябва да поканим тези наши сънародници да работят и да заживеят в България, като това ще бъде шанс да бъде спряна демографската криза у нас. От друга страна, в България има дефицит на шлосери, монтьори, стругари и други специалисти в металообработването, енергетиката и други сектори, в които бесарабските българи са с добра професионална подготовка и икономиката може да се оживи, смята Джамбазки.

Депутатът в Европейския парламент коментира призива на премиера българите да почиват в страната, като го определи като икономически и политически логичен. Не бива да изливаме пари навън, което става не само с туристическите почивки в чужбина, каза Ангел Джамбазки и добави, че у нас трябва да се повиши качеството на туристическия продукт.

Хората, които се наемат в туристическия бранш, не са от най-любезните и приветливите, а бизнесът трябва да намери правилното съотношение между качество и цена, заяви евродепутатът. Джамбазки припомни, че преди години българи са резервирали почивките си на Черноморието през германски туроператори на много по-ниска цена.

Ангел Джамбазки има среща днес с граждани на Добрич, а по-късно ще посети и община Шабла, информира БТА.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК