BG EN

Джей Ди Ванс: Гаранция за Украйна - да, американски войски в Украйна - не

Европа

Джей Ди Ванс: Гаранция за Украйна - да, американски войски в Украйна - не

16233
на 25.08.2025
Джей Ди Ванс: Гаранция за Украйна - да, американски войски в Украйна - не
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съединените щати няма да изпращат войски в Украйна. Вашингтон възнамерява да играе активна роля в осигуряването на гаранции за сигурност за Киев, но не и да изпраща войски на украинския фронт. Това заяви вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс в интервю за NBC News.

препоръчано

"Президентът беше много ясен, че няма да има американски войски в Украйна, но ние ще играем активна роля в опитите да предоставим на украинците гаранциите за сигурност и увереността, от които се нуждаят, за да спрат войната си и руснаците да почувстват, че могат да спрат войната си“, потвърди вицепрезидентът на САЩ.

"Войната не е в ничий интерес. Нито на Европа, нито на Съединените щати, и ние не смятаме, че Русия или Украйна имат някакъв интерес да продължат" да воюват, каза в заключение пред Ен Би Си Джей Ди Ванс.

Вицепрезидентът на САЩ не даде подробности, но след срещата в Аляска Тръмп обяви "голям напредък по отношение на Русия", макар и да не навлезе в детайли.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК