BG EN

ДЖЕНДЪРСКИ СКАНДАЛ! Професор поиска оставката на говорителя на МО

Политика

ДЖЕНДЪРСКИ СКАНДАЛ! Професор поиска оставката на говорителя на МО

42369
на 17.10.2018
ДЖЕНДЪРСКИ СКАНДАЛ! Професор поиска оставката на говорителя на МО
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Професор Миглена Николчина, която води лекциите по „Политика на идентичността и различието” в Софийския университет, каза пред Би Ти Ви, че говорителят на военното ведомство Александър Урумов разпространява фалшиви новини.

препоръчано

„В мрежата се пише какво ли не, но особеното в този случай е от кого се пише. Всички имаме проблем с фалшивите новини и манипулациите, посочи проф. Никулчина. Това не е джендърска програма, а програма по литературознание, отбеляза тя. 

Курсът, озаглавен „Политика на идентичността и различието”, стана причина за остър спор между представители на две ключови институции в държавата - Софийския университет и Министерството на отбраната.

Урумов заподозря, че под прикритието на курса, всъщност се пропагандира хомосексуализъм. Александър Урумов написа няколко статуса с такава насоченост в профила си във Фейсбук. От Алма Матер също не замълчаха.

Александър Урумов се е извинил с друг пост за думите си, но според професор Никулчина той трябва да поеме отговорност за изказванията си, тъй като е човек с определена позиция.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК