BG EN

Джипита настръхнаха срещу касата заради неразплатени ваксинации

Здраве

Джипита настръхнаха срещу касата заради неразплатени ваксинации

7314
на 23.06.2021
Джипита настръхнаха срещу касата заради неразплатени ваксинации
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Скандал зрее в Пловдив между семейните лекари и РЗОК. Причината – неизплатени средства за поставени ваксини на здравно неосигурени пациенти и на такива, които не са част от пациентските им листи. За проблема алармира пред „Марица“ д-р Костадин Сотиров, председател на Сдружението на общопрактикуващите лекари в Пловдивско. 

препоръчано

Той посочи, че има заповед на здравния министър от 23 декември миналата година, която гласи, че за да се подпомогне процесът по ваксинация в страната, джипитата могат да имунизират и пациенти, които нямат здравни осигуровки или пък не са част от пациентската листа на конкретния лекар, поставящ ваксината. Така за всяко боцкане лекарят трябва да получи 10 лв. 

Сотиров поясни, че ваксинациите на такива хора се въвеждат директно в регистъра за поставени ваксини, но не се отчитат в софтуера на конкретния лекар. Така от Здравната каса в Пловдив били заплатили само въведените в лекарската програма поставени ваксини, но не и тези в националния регистър, направени от тях, както според Сотиров трябва да се процедира. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 39
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК