BG EN

Джихадистката група "Ислямска държава" създаде първата си "провинция"

Азия

Джихадистката група "Ислямска държава" създаде първата си "провинция"

9075
на 30.08.2014
Джихадистката група Ислямска държава създаде първата си провинция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Джихадистката група „Ислямска държава”, която през юни обяви създаването на халифат на контролираните от нея територии в Ирак и Сирия, създаде първата си „провинция”, която се намира на територии от двете страни, предаде AFP, позовавайки се на Сирийската обсерватория за правата на човека.

препоръчано

Според организацията джихадистите са обединили сирийския град Букамал и иракския Ал Кайм, както и околните им селища, създавайки „вилая” (провинция), която са нарекли Ал Фурат (Ефрат).

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК