BG EN

Джо Байдън подписа законопроекта за контрол върху оръжията

Америка

Джо Байдън подписа законопроекта за контрол върху оръжията

3178
на 27.06.2022
Джо Байдън подписа законопроекта за контрол върху оръжията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американският президент Джо Байдън подписа законопроекта за контрол върху оръжията, който бе подкрепен както от демократите, така и от републиканците в американския Конгрес, и той официално влезе в сила като закон, предаде Ройтерс. Това е първата голяма федерална реформа за последните три десетилетия, свързана с правата за притежание на оръжие.

препоръчано

Законопроектът бе подписан от Байдън само няколко дни, след като Върховният съд отмени закон на щата Ню Йорк, който изискваше хората да докажат особена необходимост от носене на оръжие, за да получат разрешително да посещават обществени места въоръжени.

„Това е паметен ден“, заяви американският президент в Белия дом.

Влезлият в сила нов закон включва допълнения, които помагат на щатите да държат оръжията далеч от ръцете на лица, които са считани за опасни за себе си и за околните. Освен това той забранява продажбата им на хора с присъди за насилие срещу интимни партньори, с които не са сключили брак.

Законът обаче не ограничава правото за притежание на щурмови оръжия и на пълнители с голям капацитет.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК