BG EN

Директорът на браншова камара "Пътища": Исканията на протестиращите са чисто икономически

Икономика

Директорът на браншова камара "Пътища": Исканията на протестиращите са чисто икономически

11306
на 12.10.2021
Директорът на браншова камара Пътища: Исканията на протестиращите са чисто икономически
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Опитът да се политизира протестът на пътищарите е жалък. Нашите искания са чисто икономически. Това каза пред БНТ инж. Лазар Лазаров, изпълнителен директор на браншова камара "Пътища".

препоръчано

"Опитите да се политизира този протест са много жалки и няма да доведат до нищо съществено. Исканията на протестиращите, които ние представляваме като браншова организация, са чисто икономически“.
Той отрече твърденията, че зад протеста стоят политически интереси.

"Аз съм готов да застана на всякакъв детектор. По никакъв начин нито един политик не се е обадил, нито по някакъв начин е въздействал тези протести да се случват. Протестите възникнаха и ескалираха след петък след едно неуважение от страна на ръководството на Министерство на регионалното развитие, а преди това се водиха косвени разговори. За съжаление това, което се изказва от министър Комитова, че тя четири месеца се е срещала с браншова камара "Пътища", не е вярно“, каза инж. Лазаров.


На въпрос защо няма собственици на фирми на тези протести, инж. Лазаров отговори, че това е поредната лъжа.

"Това е пПоредната лъжа. Точно в 10.25 ч. десет или повече собственици влязоха във фоайето на Министерство на регионалното развитие, бяха пренасочени от съответните служители в зала "Пресцентър“ и там чакаха около 20 мин. Самите собственици казаха: "ние стоим тук на топло, никой не идва да ни обърне внимание, а нашите хора стоят на дъжда и мръзнат. Това ескалира напрежението сред хората“.
Не може от април месец досега да няма никакво плащане, освен едно към Държавно дружество "Автомагистрали“, обясни инж. Лазаров. Според него няма желание да се плати на пътищарите.

Договорите са абсолютно идентични за всички, независимо дали за държавна фирма, или за частна. Как платиха на държавната фирма преди два месеца 10 млн., а на нито един от останалите контрагенти, дори и по договори, които според техните твърдения са абсолютно чисти - това са 15 договора. За мен няма желание да се плати, добави още директорът на браншова камара "Пътища".


 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК