BG EN

Директорът на „Порше” застава начело на „Фолксваген”

ЧАС ПИК

Директорът на „Порше” застава начело на „Фолксваген”

2916
на 24.09.2015
Директорът на „Порше” застава начело на „Фолксваген”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изпълнителният директор на „Порше” Матиас Мюлер ще оглави автомобилния производител „Фолксваген”, чиито председател на УС Мартин Винтеркорн подаде оставка вчера, съобщи агенция „Ройтерс”, цитирайки собствени източници.

препоръчано

Официално 62-годишният Мюлер ще встъпи в длъжност като глава на автомобилния гигант в петък, 25 септември. Решението беше взето на фона на „екологичен сигнал”.

Оставката дойде заради фалшифицираните данни за изхвърлените вредни газове от автомобилите на марката. В същото време официална представителка на Еврокомисията (ЕК) обяви, че ЕК ще осигури координирането на националните разследвания в страните от ЕС относно фалшификациите на „Фолксваген“ на екологичните тестове за вредните газове. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО) ПИК TV! Княгиня Калина се вля в Шествието за семейството (ВИДЕО)
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК