Дискутират “Трафикът на хора с цел трудова експлоатация” във Велико Търново
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
По инициатива на Педагогическия факултет на ВТУ и Местната комисия за борба с трафика на хора, Община Велико Търново ще се организира информационна среща на тема „Противодействие на трафика на хора с цел трудова експлоатация“.
“Транспортиран, измамен и принуждаван да се труди в лоши условия, при минимално или често без никакво заплащане. Заплашван или изнудван от работодателите, за да остане на работа въпреки лошите условя. С отнет личен паспорт и с ограничена свобода. Роб. Така изглежда човек, жертва на трафик на хора, с цел трудова експлоатация”, посочват от Местната комисия за борба с трафика на хора.
“За жертвите, трафикът на хора винаги е съпътстван от насилие, контрол, принуда и фалшиви обещания. За по-голямата част от обществото този проблем звучи нереален или далечен от тях, но истината е, че това е една голяма опасност.
Трафикът на хора е съвременната форма на робство! Трафикът на хора е една от най-сериозните форми на потъпкване на основните човешки права!”, споделят още защитниците на човешките права. Информационната среща ще се проведе на 28-ми април 2015 г. от 11.00 часа в Библиотечно-информационен център /БИЦ/ в сградата на корпус №5 на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”.


