В драматичен спор: Заралии ликуват, разочарование за "сините"

67918
на 15.12.2018
В драматичен спор: Заралии ликуват, разочарование за сините

Левски загуби от Берое с 1:2 в двубой от 20-ия последен кръг на есенния дял на Първа лига. Срещата се проведе в Стара Загора.

В гъстата старозагорска мъгла двата обора спретнаха здрав мач при много неприятни метеорологични условия, в които домакините надиграха "сините" и заслужено се поздравиха с победата. Мартин Камбуров даде аванс на заралии в края на първото полувреме. Габриел Обертан изравни в 77-ата минута, но само 2 по-късно Александър Василев донесе успеха за "зелените".

Така Левски остава на 3-ото място с 41 точки на сметката си и по време на зимната пауза ще има тежката задача да заздрави пробойните, които се появиха през есенната кампания. Берое пък е 4-и с 36 пункта, с 1 повече от Ботев Пловдив, който утре ще се изправи срещу ЦСКА.

Двубоят до последно бе под въпрос заради гъстата мъгла в Стара Загора, но в крайна сметка тя не попречи срещата да се състои. Двата отбора започнаха равностойно, като "сините" създадоха първата интересна ситуация в 5-ата минута. Габриел Обертан се възползва от пространстовото пред себе си и отправи плътен изстрел от далечно разстояние. Душан Перниш обаче внимаваше и спаси, акцентира "Гол".

Минута по-късно Александър Цветков също пробва късмета си и стреля силно от около 30 метра. Давид Яблонски обаче се озова на пътя на топката и пресече удара. В 27-ата минута Паулиньо намери Станислав Костов, който продължи за Жерсон Кабрал, чийто удар рикошира в защитник и излъга Перниш, но топката излезе в корнер. Две минути по-късно вратарят на старозагорци не се намеси добре при центриране на Мариани от пряк свободен удар. Топката стигна до Паулиньо, който шутира от движение, но не намери опразнената врата, а прати кълбото високо в аут. В 31-ата минута Алфредо намери оставения непокрит в наказателното поле Мартин Камбуров. Нападателят пое топката и нанесе удар, който бе отразен от Мартин Полачек.

В 39-ата минута домакините поведоха в резултата. Камбуров отне топката от Давиде Мариани, направи двойно с Борислав Цонев и се озова сам срещу Полачек. Опитният нападател финтира вратаря и на празна врата се разписа за 1:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Мъглата стана още по-гъста през втората част и това повлия на темпото на игра. Футболистите на Левски действаха припряно в нападение, Берое пък играеше повече с топката, но опасности пред двете врати липсваха. В 71-ата минута Милош Цветкович проби отдясно и центрира. Сержиу Буш засече подаването с глава от трудна позиция. Кълбото обаче мина над напречната греда.

В 77-ата минута Габриел Обертан изравни с топовен изстрел извън наказателното поле. Само две минути по-късно обаче домакините отново поведоха. Бригидо центрира в наказателното поле, Александър Василев застана между Яблонски и Рейш и с корема си  вкара за 2:1.

Берое - Левски 2:1

Голмайстори: Мартин Камбуров (39'), Габриел Обертан (77'), Александър Василев (79')

Берое: Перниш, Желев, Бандаловски, Хаджиев, Леони, Райнов, Цветков, Мартинс (Бригидо 68'), Минчев (Василев 74'), Цонев, Камбуров (Гаджев 90+2')
Треньор: Александър Томаш

Левски: Полачек, Цветкович, Яблонски, Рейш, Горанов, Мариани (Нашименто 66'), Тиам, Кабрал (Кабов 83'), Обертан, Паулиньо (Буш 46'), Костов
Треньор: Славиша Стоянович

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Владимир Вълков

ЕКШЪН! Тошко Йорданов разби ППДБ: Христо Иванов утвърди списъка на ГЕРБ за служебни премиери! Обслужи и ДПС. Излизаше тъжен от кабинета на Пеевски - не знам защо, при положение че е седял на мекичко и е пил кафе (ВИДЕО) ЕКШЪН! Тошко Йорданов разби ППДБ: Христо Иванов утвърди списъка на ГЕРБ за служебни премиери! Обслужи и ДПС. Излизаше тъжен от кабинета на Пеевски - не знам защо, при положение че е седял на мекичко и е пил кафе (ВИДЕО)