BG EN

Добра новина: Връщат детето, отвлечено от бащата в Унгария

Темида

Добра новина: Връщат детето, отвлечено от бащата в Унгария

14536
на 08.08.2016
Добра новина: Връщат детето, отвлечено от бащата в Унгария
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Надявам се, че можем да върнем детето в България, ако обстоятелствата са такива, каквито ги съобщава майката. Мисля, че ще стигнем до положително решение. За осем месеца се надявам, че ще върнем детето. Това каза в „Здравей, България” Вергиния Мичева, зам.-министър на правосъдието.

препоръчано

Тя коментира случая с дете на година и 9 месеца, което е изведено от България против волята на майка му. Момиченцето е отведено от бащата, който е унгарски гражданин. От няколко дни майката Деница Димитрова прави опити да си го върне.

„Процедурата не е да отиде някой полицай в Унгария и да върне детето обратно. За шест месеца Унгария трябва да се произнесе и да има решение. Това е оптималният период. В много държави се наблюдава забавяне, но се надявам да не стане това”, обясни зам.-министърът.

Какво трябва да се направи?

Майката трябва да подаде формуляр със съответните документи. Министерството на правосъдие ги изпраща на ресорното ведомство в Унгария, а то трябва да сезира унгарския съд и той да се произнесе.

„Станаха напоследък много чести тези случаи. За миналата година имаме 24 такива подадено молби”, каза Вергиния Мичева.

По българското право трябва двамата родители да отидат и да заявят издаването на паспорт за детето. Мичева не знае как стои въпросът с унгарските закони.

Деница Димитрова, майка на детето, обясни в „Здравей, България”: „Моето дете е изведено като унгарче от страната, никой не е заподозрял, че това е българче. Отговор от Унгарското посолство нямам. Имам възможност за контакт с детето си”.

 

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК