Долапчиев спаси Спартак (Плевен) срещу Етър пред погледа на Туньо

4942
на 04.02.2016

Третият в Северозападната "В" група Етър направи 2:2 със Спартак (Плевен), който е на десетото място в "Б" група. Контролата се играна в Царева ливада пред повече от 300 зрители. По-голямата част от феновете бяха от Велико Търново и направиха така, че "виолетовите" да се чувстват като у дома си.

В 15-ата минута Етър откри резултата. Привлеченият от Спартак (Плевен) голмайстор Стефан Христов асистира на Петър Димитров, който със силен удар реализира за 1:0.

Само след три минути обаче грешка в защитата на "виолетовите" позволи на Цветомир Тодоров да изравни - 1:1.

В началото на второто полувреме избраниците на Бончо Генчев доминираха. Петър Димитров пропусна от добра позиция. В 55-ата минута Николаев проби отляво и центрира, а Никола Мицански засече топката в собствената си врата – автогол и 2:1 за Етър.

Всичко можеше да се реши в 67-ата минута, когато Любо Генчев центрира отдясно и Трифонов свали топката с глава към Иван Петков, но той не успя да вкара.

Спартак все пак отново стигна до равенството. В 76-ата минута появилият се на смяна Григор Долапчиев засече центриране за 2:2. Това бе първи мач и първи гол за юношата на ЦСКА, който лекуваше от гнойна ангина, с екипа на Спартак (Плевен).

Сред зрителите на мача бяха селекционерът на националния отбор до 19 години Светослав Тодоров и шефът на Зоналния съвет на БФС Трифон Иванов.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете