BG EN

Доналд Тръмп затяга санкциите срещу Хавана

Америка

Доналд Тръмп затяга санкциите срещу Хавана

11678
на 01.07.2025
Доналд Тръмп затяга санкциите срещу Хавана
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американският президент Доналд Тръмп подписа в понеделник меморандум, ожесточаващ политиката на САЩ по отношение на Куба, предаде „Ройтерс”, като се позова на Белия дом.

препоръчано

С меморандума се отменят някои мерки, въведени от бившия президент Джо Байдън.

Подписаният от Тръмп документ предвижда забрана за посещение на Куба от американци с цел туризъм и насърчава икономическата изолация на островната държава.

Едно от първите неща, които Доналд Тръмп направи, след като се върна на власт през януари, беше да отмени решението на Байдън за премахване на Куба от американския списък на държавите, финансиращи тероризма. Освен това Тръмп частично ограничи влизането в САЩ на хора от Куба.

свързани новини

С подписания меморандум Тръмп поднови забраната за директни или индиректни финансови трансакции с учреждения, контролирани от кубинските въоръжени сили.

Кубинският външен министър Бруно Родригес заяви в социалната мрежа Х, че решението на американския президент засилва „агресията и икономическата блокада, която наказва целия кубински народ и която е основна пречка за нашето развитие".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК