BG EN

Доналд Тръмп наложи вето на военни разходи за 740 млрд. долара

Америка

Доналд Тръмп наложи вето на военни разходи за 740 млрд. долара

7431
на 24.12.2020
Доналд Тръмп наложи вето на военни разходи за 740 млрд. долара
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американският президент Доналд Тръмп наложи вето на военни разходи в размер на 740 млрд. долара, съобщават световните агенции, цитирани от БНР

препоръчано

Те бяха одобрени с двупартийно мнозинство в американския Конгрес и са част от по-голям нормативен акт за националната отбрана.

Тръмп не е съгласен със заглегналото в документа ограничаване на изтеглянето на американски военни от Афганистан и Европа, както и със смяната на имената на военни бази, кръстени на генерали от американската Конфедерация.

Според Тръмп, актът не включва критични мерки за националната сигуност и не уважава ветераните и военната история.

Предвид голямото мнозинство, с което законът е одобрен, конгресмените могат да преодолеят президентското вето.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК