BG EN

ДПС и хората на Бареков подкрепиха закон на ГЕРБ за инфраструктурните проекти, ПФ се въздържаха

Партии

ДПС и хората на Бареков подкрепиха закон на ГЕРБ за инфраструктурните проекти, ПФ се въздържаха

9538
на 20.11.2014
ДПС и хората на Бареков подкрепиха закон на ГЕРБ за инфраструктурните проекти, ПФ се въздържаха

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Парламентът реши да се улесни строежът на инфраструктурни проекти с национално значение. Това стана с промени в Закона за държавната собственост, които бяха гласувани на първо четене в пленарна зала.

препоръчано

Любопитното е, че текстовете бяха подкрепени от ДПС и хората на Бареков, но от Патриотичния фронт се въздържаха.

Според текстовете, застрояване е обекти с национално значение ще може да започва дори и ако има обжалвания от страна на собствениците на отчуждени земи, свързани с цената на обезщетенията. Това ще може да става с решение за предварително изпълнение от страна на съда.

Председателят на ДПС Лютви Местан обясни, че отчуждаването ще е факт така или иначе. Спорните въпроси за обезщетенията не бива да забавят строежите, защото държавата губи от това, категоричен бе той. Според Местан казусът е принципен и не бива да е предмет на популистки изяви.

Срещу тезите на ГЕРБ бяха единствено от БСП. „Атака“ не участва в дебата и гласуването.

Патриотичният фронт обявиха, че казусът е важен и следва да се разглежда от постоянните комисии на парламента, когато те бъдат сформирани. Затова и те се въздържаха.

 

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Две нови точки в програмата на Народното събрание, след това Радев и министърът на отбраната отговарят на въпроси на депутатите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Две нови точки в програмата на Народното събрание, след това Радев и министърът на отбраната отговарят на въпроси на депутатите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК