ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След като досегашният лидер на областната структура на ДПС в Кърджали - Бахри Юмер подаде оставка и се обяви в подкрепа на Лютви Местан, тримата съпредседатели на ДПС Рушен Риза, Мустафа Карадайъ и Четин Казак днес се очаква да вземат решание кой ще е заместникът му. Това ще се случи на заседание на областния съвет на движението. На сбирката ще участват кметовете от областта, общинските председатели и евродепутатът Неджми Али. Очаква се на заседанието да бъде взето решение кой да оглави областната структура на ДПС до провеждането на партийна отчетно-изборна конференция през следващата година, съобщава Епицентър. бг.
Стана ясно още, бе Юмер е подал писмено заявление за напускане на поста и дори е пожелал да прекрати членството си в партията, сред чиито основатели е. В 17 часа Риза, Казак, Карадайъ и Али ще обяви решенията от заседанието на пресконференция.
Очакванията са да бъдат избрани областни председатели на ДПС до провеждането на отчетната конференция. В момента заместници на Бахри Юмер са кметовете на Кърджали и Крумовград Хасан Азис и Себихан Мехмед.
Освен местни структури в Джебелско, не са очаква да има отцепници никъде другаде в Кърджалийско. Дори и в града на Лютви Местан – Момчилград, никой нямал намерение да го последва. След като няколко дни изключеният от ДПС бивш председател търсил „народната любов“, но не я срещнал, Местан напуснал града.
Спаред информирани източници единствените притеснения са свързани с Джебел, който се управлява от Бахри Юмер повече от 20 години. Местните структури там можело да последват бившия областен лидер. Твърди се, че той заплашвал да уволни заместника с в общината Хюсеин Мустафа, който оставал верен на ДПС.
Междувременно председателят на младежката организация на ДПС в областта Байрам Байрам е декларирал, че няма да последва Юмер и Лютви Местан, каквито слухове имаше през последните дни. Очаква се в началото на следващата година да бъде избран за председател на Общинския съвет в Кърджали. Както е известно, работата на местния парламент е блокирана вече трети месец заради вътрешните битки в местната структура на движението.