Драма! Алавес пречупи Леванте в инфарктен сблъсък в дъното на Примера

5869
на 02.03.2018

Отборът на Алавес постигна минимална, но ценна победа над Леванте в срещата между двата тима от 26-ия кръг на Примера дивисион. Това бе пряк сблъсък между два от отборите борещи се за оставане в елита и победата на домакините е от голямо значение. Тя дойде по доста драматичен начин с гол в добавеното време на срещата, дело на Виктор Лагуардия.

Срещата бе всичко друго, но не и скучна. В 30-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Чема Родригес срещу съперников играч в пеналта, а защитникът на гостите бе изгонен с директен червен картон. Ману Алехандро Гарсия обаче пропусна от бялата точка като стреля покрай вратата.

В 77-ата минута и Алавес остана с 10 души на терена, след като и Мунир Ел Хадади бе изгонен, като получи втори жълт и червен картон за симулация.

В 1-ата минута на добавеното време на мача обаче домакините успяха да стигнат до толкова ценния гол, предава Спортал. Ибай Гомес прати дълга топка в наказателното поле, където Лагуардия бе изпуснат и с глава отблизо вкара за крайното 1:0.

Така Алавес събра актив от 31 точки и дръпна с три пред нешния си съперник, излизайки на 14-ата позиция в таблицата. Леванте пък е на косъм над чертата на 17-ото място с 28 точки.