Драма! Кош в последната секунда попари Везенков и Сакраменто

Баскетбол

11316
на 02.11.2023

Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс отстъпиха на Голдън Стейт като гости със 101:102 и не успяха да вземат реванш за домакинската загуба преди няколко дни. Уориърс стигнаха до победата с кош в последната секунда на Клей Томпсън. Загубата бе втора за Кингс в четири срещи от началото на сезона и втора от същия съперник. Уориърс продължават с актив 4-1 в Западната конференция към момента.

Везенков отново се появи в игра в средата на първата четвърт, когато съотборниците му изоставаха в резултата със 17:21, а след това баскетболистите на Майк Браун успяха да обърнат резултата в своя полза и да поведат с 31:28 след една част игра. Везенков овладя три отскочили от ринга топки при първата си поява в игра, добавяйки и 2 точки, като при единствения си кош отново показа чудесно движение без топка.

На почивката двата тима бяха разделени от точка, но вече в полза на домакините при 55:56. Второто полувреме започна със серия от 17-7 за Кингс, която изведе Сакраменто напред със 72:63, като и в третата част спортист №1 на България за 2022 година влезе при оставащи около 6 минути игра, но не успя да запише повече точки. Той определено се стара в защита, но нямаше ден в нападение.
В последната част битката бе точка за точка, като гостите дръпнаха в резултата със 101:100 благодарение на кош на Домантас Сабонис 15 секунди преди края. Клей Томпсън бе големият герой за домакините, след като реализира победен кош в последната секунда на мача за крайното 101:102.

class="twitter-tweet">

Sacramento Kings (@SacramentoKings) November
2, 2023

Везенков получи 17 минути на паркета, но вкара само 1 от общо 6 опита (1/3 за 2 точки и 0/3 от тройката). За сметка на това пък овладя 5 борби - най-много в един мач за него момента кариера в НБА, а статистиката му бе допълнена от 2 лични нарушения и 1 грешка.
Домантас Сабонис бе близо до трипъл-дабъл за "кралете" в отсъствието на контузения пойнт гард Де'Аарън Фокс. Литовецът често бе плеймейкър през първото полувреме и приключи с 23 точки, 11 борби и 8 асистенции. Малик Монк се включи ефективно от пейката с 16 точки, а Кийгън Мъри, който е титуляр на позицията на Везенков, вкара 10 точки, но също при неособено добра стрелба - 4/15 от игра (0/7 от тройката).

Стеф Къри пък този път вкара "само" 21 точки на Кингс, а освен това направи и цели 7 грешки. Хърватинът Дарио Шарич бе най-добрият играч от резервите на Уориърс с 15 точки, а Клей Томпсън приключи с повече точки, отколкото стрелби - 14 при 6/15 от игра, но пък никой не може да го съди, след като заби победните две точки.

За отбора на Сакраменто предстоят две поредни гостувания на Хюстън - на 5 и 7 ноември през нощта българско време

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите
Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО) Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО)