ДРАМА НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": На старта на евроквалификациите, в люта битка - "лъвовете" и "храбрите соколи"... (СНИМКИ)

76262
на 22.03.2019
ДРАМА НА ВАСИЛ ЛЕВСКИ: На старта на евроквалификациите, в люта битка - лъвовете и храбрите соколи... (СНИМКИ)

Представителният тим на България стартира квалификационната кампания за Евро 2020 с равенство 1:1 при домакински мач с Черна гора. Двубоят се проведе на стадион "Васил Левски". В група "А" са още отборите на Англия, Чехия и Косово. Първите 2 тима в крайното класиране получават квоти за форума.

Гол на Мугоша в 50-ата минута и попадение на Неделев от дузпа в 82-ата в спора в София. В понеделник "трикольорите" ще гостуват на Косово.

Около 10 000 зрители подкрепиха "лъвовете" от трибуните на Националния стадион. Неделев в 8-ата минута стреля силно, а играч на гостите парира кълбото, останаха съмнения, че в ситуацията може да се отсъди дузпа за нашите за игра с ръка. Реферът обаче не посочи бялата точка. В 18-ата минута Ники Михайлов се отчете с блестящо спасяване, след като изби удар от близка дистанция на Иванич. Броени минути по-късно Божиков стреля с глава, след остро центриране, но нямаше шанс пред гола. В 31-ата минута и Костадинов нямаше късмет в завършващата фаза. Така първото полувреме завърши без да бъдат отбелязани попадения.

Второто полувреме започна по шокиращ начин за "трикольорите". Мугоша в 50-ата минута осъществи рейд в половината на нашите играчи и с прецизен изстрел реализира за 0:1.

Иванич в 61-ата минута пропусна да увеличи преднината на "храбрите соколи". Малко след това Чочев получи контузия и напусна терена принудително, неприятна ситуация. Между 70-ата и 80-ата минута Костадинов, Ивелин Попов и Делев нямаха късмет пред гола.

Тошко Неделев обаче в 82-ата минута от дузпа бе точен за 1:1. Останаха съмнения, че посочването на бялата точка е крайно дискусионно и фаулът на играч на гостите срещу влезлият като резерва Костов е извън наказателното поле.

Славчев и младокът Минчев също се появиха в игра през второто полувреме. В заключителните минути на мача Страхил Попов и Мартин Минчев бяха много близо до победен за нашите гол, но късметът в ситуациите бе на страната на гостите. Ники Михайлов пък се отчете с още едно класно спасяване в добавеното време на срещата и така се стигна до крайното 1:1.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов; Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев; Георги Костадинов, Ивайло Чочев; Тодор Неделев, Ивелин Попов, Галин Иванов; Спас Делев
Селекционер: П. Хубчев

ЧЕРНА ГОРА: Петкович; Марушич, Симич, Томашевич, Вешович; Стойкович; Янкович, Иванич, Вукчевич; Бечирай, Мугоша
Селекционер: Л. Тумбакович

СЪДИЯ: Руди Бюке (Франция)

Ето и снимки от важното спортно събитие:

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)