Драма на "Сан Сиро": 19-годишен спаси Монтела в 94-ата минута

13510
на 29.09.2017
Драма на Сан Сиро: 19-годишен спаси Монтела в 94-ата минута

Италианският гранд Милан постигна изключително драматична победа с 3:2 срещу Риека в мач от група "Д" на Лига Европа. "Росонерите" бяха на път да уволнят своя треньор Винченцо Монтела, който стол се класи през последните дни, но 19-годишният талант Патрик Кутроне донесе успеха в 94-ата минута.
Преди това най-добрите защитници на "червено-черните" Леонардо Бонучи и Алесио Романьоли направиха страхотни грешки в последните минути, които костваха на Милан двата гола аванс.

Андре Силва даде аванс на италианците в 14-ата минута, а Матео Мусакио с първото си попадение за клуба удвои в 53-ата минута. Грешка на Бонучи, който сбърка при връщането на топката в 84-ата минута, доведе до гол във вратата на Донарума, който бе дело на Максуел Акости. В последната минута на редовното време Романьоли сбърка, а след това извърши нарушение в наказателното поле. Риека получи право да изпълни дузпа, а зад топката застана Йосип Елез, който прати топката в мрежата, предава Спортал. Голът шокира Монтела и тифозите, но късметът бе на страната на миланския гранд.

Борини изведе зад защитата Кутроне в 94-ата минута, който изпревари стража Симон Слуга и матира гостите. Спасявайки треньора, лансирал гол в големия футбол. Младежкият национал на Италия има вече три гола в турнира и общо пет през този сезон.

Първият мач "росонерите" спечелиха с 5:1 срещу Аустрия (Виена) на стадион "Ернст Хапел", докато хърватите пък отстъпиха с 1:2 в домакинството си на АЕК (Атина). Така Милан остана лидер с актив от шест точки, докато гърците след равенство 2:2 с автрийците, останаха на второ място с 4 точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)