ДРАМА НА "АРМИЯТА"! Вратарят Китанов спаси ЦСКА-София срещу "Ботев"

24132
на 28.02.2017
ДРАМА НА АРМИЯТА! Вратарят Китанов спаси ЦСКА-София срещу Ботев

ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) завършиха  0:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Първото голово положение бе пред вратата на домакините. В 4-ата минута червените допуснаха грешка в своята половина, канарчетата комбинираха добре, последва извеждащ пас на Неделев към Фернандо Виана, който шутира силно от 15-ина метра, но Китанов изби.

В 12-ата минута Ботев като по чудо не откри резултата. Тогава след сериозна грешка на Рубен Пинто Виана "открадна" топката, напредна през центъра, нахлу в наказателното поле, финтира отлично Бодуров и стреля фронтално от 13-14 метра, но падналият Китанов някак успя да избие с една ръка в корнер.

Последва пропуск и за домакините, които можеха да открият резултата чрез Чорбаджийски, но младият защитник изпрати топката над напречната греда след центриране от корнер и удар с глава от 4-5 метра.

В 22-ата минута силен шут на Вутов от далечна дистанция попадна в ръцете на червения страж. Четири минути по-късно Руи Педро засече с глава центриране от корнер на близката греда, но Чворович без проблем спаси.

В 40-ата минута Ботев създаде ново опасно положение. Неделев центрира от фаул към Балтанов, който стреля опасно с глава, но за късмет на Китанов топката не попадна в очертанията на вратата.

Секунди по-късно ЦСКА-София отговори с опасен шут на Руи Педро, който излезе в аут.

През първите двайсетина минути на второто полувреме играта бе равностойна и без голови положения.

В 74-ата минута Неделев шутира от 27 метра след изпълнение на фаул, но Китанов спаси. В ответната атака червените организираха меле в наказателното поле на Ботев, но в крайна сметка топката излезе в аут.

В 79-ата минута ЦСКА-София създаде най-чистото си голово положение. При поредно разбъркване в наказателното поле на гостите Каранга се отскубна зад защитата, Чворович излезе късно и неразчетено, таранът на червените успя да го прехвърли, но Терзиев със самоотвержен шпагат изби от голлинията.

В 85-ата минута гостите останаха с 10 човека, когато Яя Меледже получи втори жълт и респективно червен картон.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 8. Кубемба, 9. Каранга, 10. Нунеш, 14. Бодуров, 17. Давид Симао, 21. Руи Педро, 23. Дюлгеров

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 8. Неделев, 39. Вутов, 25. Стоянов, 9. Фернандо Силва