ДРАМА НА "АРМИЯТА": "Червените" на Любо Пенев под пара, след лют спор - ЦСКА... (СНИМКИ)

79464
на 30.03.2019
ДРАМА НА АРМИЯТА: Червените на Любо Пенев под пара, след лют спор - ЦСКА... (СНИМКИ)

ЦСКА победи драматично с 1:0 Черно море в мач от 27-ия кръг на Първа лига. Срещата се проведе на "Армията". А голът за домакините падна в 83-ата минута, когато Али Соу се разписа от бялата точка. Дузпата бе изработена от Рафаел Енрике, който направи много силен мач за столичани.

По-рано днес Лудогорец не победи Берое като домакин (0:0). Така, след успеха в София, "червените" съкратиха пасива си до "орлите" на само 3 точки и имат шанс да го стопят напълно още в следващия кръг, когато действащите шампиони от Разград приемат на "Лудогорец Арена" ЦСКА.

Припомняме, че по-рано през седмицата от "Армията" съобщиха, че през идните дни основните акционери в клуба Гриша Ганчев и Юлиян Инджов ще представят бъдещите си планове за новия стадион на ЦСКА.

Пропуски в началото на сблъсъка, съответно на Тиаго за домакините и на Фенуш за гостите. Равностойна игра през първата част. "Моряците" за пореден път затрудниха изключително много отбор - претендент за титлата.

Жоржиньо и Жеферсон стартираха за "армейците" в началото на второто полувреме, заменяйки Джеси и Лясков. В 51-ата минута Пинто нямаше късмет пред гола. Секунди по-късно Рафаел Енрике стресна всички по трибуните. Получи се удар между него и играч на гостите, а Енрике се свлече в несвяст на терена. И двата медицински щаба се втурнаха към нападателя на ЦСКА, като за щастие ситуацията се размина без сериозни последствия.

Али Соу в 67-ата минута стреля силно от близка дистанция, а стражът на гостите парира кълбото. Две минути по-късно Енрике шутира остро, а топката срещна горната греда и не пожела да влети в мрежата.

Соу все пак се разписа. Централният нападател беше точен от дузпа в 83-ата минута, поемайки отговорност за домакините във важен момент. Бялата точка бе посочена след пробив на Енрике Рафаел и нарушение срещу техничаря.

Малинов се включи силно за ЦСКА като резерва, а натискът на "моряците" в заключителните минути на срещата не доведе до гол. Така подопечните на Любо Пенев се поздравиха с ценни 3 точки. Варненци пък са шести в таблицата, но за пореден път показаха, че всички отбори в шампионата трябва да се съобразяват с тях.

Tитулярите:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 24. Томаш, 26. Антов, 14. Лясков, 6. Пинто, 16. Бикел, 8. Джеси, 20. Тиаго, 17. Енрике, 22. Соу

Треньор: Любослав Пенев

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 2. Панов, 70. Димов, 4. Генев, 5. Станчев, 90. Минчев, 71. Панайотов, 72. Родриго, 16. Витанов, 9. Фенуш, 11. Жоржиньо

Треньор: Илиан Илиев