Драма на Балкан – Левски!

Баскетбол

15453
на 03.12.2017

Левски 2014 нанесе първа загуба на Балкан този сезон в мъжкото баскетболно първенство.

Възпитаниците на Константин Папазов се наложиха при гостуването си в Ботевград със 70:67 в оспорван и драматичен мач в "Арена Ботевград".

Двубоят премина през много обрати, като до последните секунди победителят не бе ясен. След този мач "зелените" са с баланс 6:1, докато съперникът им е с четири успеха и три поражения.

Първата половина на мача премина почти изцяло под диктовката на Балкан, които на почивката имаха сериозен аванс от над 10 т. – 43:32.

Веднага след това обаче Левски атакува мощно и буквално попари надеждите на домакините в третата третина, където записа 22 т. срещу само 10 за техните съперници. Така "сините" поведоха в резултата след 3-ата третина с 54:53.

След няколко обрата в последната четвърт обаче момчетата на Константин Папазов успяха да запазят резултата в края в своя полза и измъкнаха победата.

Най-резултатен за Левски 2014 бе Станимир Маринов с 25 точки. За Балкан пък Девин Брукс и ДиВон Уошингтън записаха по 17, а с 14 е Игор Кесар.

В следващия кръг Балкан гостува на Рилски спортист, докато "сините" посрещат Лукойл Академик, пише "Новспорт".