Драма на "Местайя"! Барселона излъга Валенсия с гол в продължението (снимки)

5995
на 01.12.2014
Драма на Местайя! Барселона излъга Валенсия с гол в продължението (снимки)

Барселона излъга Валенсия с 1:0 в дербито на 13-ия кръг в Примера дивисион. Голът на "Местайя" падна в добавеното време, след като Серхио Бускетс се разписа след меле пред вратата на стража Диего Алвеш, който преди това отрази удара с глава отблизо на Неймар.

Каталунците гонеха задължителен успех, за да не допуснат лидера Реал да се откъсне на 5 точки в толкова ранна фаза на шампионата. Евентуално равенство щеше да е с цената на загуба за хората на Луис Енрике, тъй като щяха да изостанат значително от лидера.

Валенсия - Барселона 0:1

Двубоят започна равностойно, но постепенно Барселона започна да налага своето надмощие. В 15-ата минута Луис Суарес имаше възможност да открие, но вратарят Диего Алвеш отрази удара му. До ситуацията се стигна, след като Неймар "укроти" топката на точката за изпълнение на дузпата, но уругваецът не успя да отбележи.

Малко по-късно на терена припламнаха искри между футболистите от двата отбора,  играта се изнерви и в рамките на няколко минути реферът охлади страстите с няколко жълти картона. Домакините изравниха играта и в края на полувремето създадоха няколко опасности пред вратата на Клаудио Браво.

В 35-ата минута Серхио Бускетс беше изведен добре отдясно на вратата на Валенсия, но вместо да стреля потърси Меси. Аржентинецът беше изненадан от подаването и не последва нищо.

Второто полувреме започна много равностойно. Каталунците атакуваха, но домакините се бранеха много добре и дебнеха на контраатаки. Луис Суарес отново имаше възможност да се разпише, след като беше изведен пред вратата. Уругваецът овладя топката и стреля, но встрани от целта. Неймар пък пробва удар отдалеч.

В 68-ата минута Луис Енрике извърши и първата си смяна, като пусна в игра Иван Ракитич на мястото на Жереми Матийо. Само минута по-късно Суарес вкара топката в мрежата, но страничният рефер  вдигна несъществуваща засада.

Още в следващата атака Валенсия стигна на свой ред до опасна ситуация, но ударът на Алваро Негредо беше отразен от Браво. Десет минути преди края Енрике направи двойна смяна, като извади Чави Ернандес и Луис Суарес и на тяхно място заиграха Рафиня и Педро. Пако Алкасер пък се появи в игра за Валенсия на мясотот на Алваро Негредо, а Даниел Парехо беше заменен от Фирипе Агусто.

Барселона подложи на обсада вратата на Валенсия, докато домакините разчитаха на контри в последните минути. Пако Алкасер беше изведен добре пред наказателното поле, но нападателят не овладя добре топката, върна се назад и беше фаулиран от Алвеш.

Развръзката в мача настъпи в добавеното време. Първо  Меси беше спрян в наказателното поле от съотборника си в националния отбор на Аржентина Николас Отаменди, който с шпагат изчисти топката от крака му. Последваха две изпълнения на ъглови удари, като при втория се стигна и до победния гол за гостите. Меси центрира отдясно, Неймар с глава отправи удар, но Диего Алвеш отрази удара. При добавката обаче Бускетс беше безмилостен и смълча 50 хил. на "Местайя".

Меси пък беше ударен с бутилка в главата при празнуването на попадението, а след това получи и жълт картон.

Така Барселона запази дистанцията с Реал, тъй като една загуба щеше да отдалечи каталунците на 5 точки от големия си съперник и лидер в класирането./sportal.bg

САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко САМО В ПИК: Ето го топ хороскопа на Алена за празничния 11 май - нерешими проблеми връхлитат Везните, Водолеите да подхождат с разум във всичко
ИЗВЪНРЕДНО СТУДИО НА ПИК TV! Шокиращи подробности за нападението над Колтуклиева на митинга на ПП. Страхил Ангелов: Представете си, ако бях ритнал Цънцарова (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО СТУДИО НА ПИК TV! Шокиращи подробности за нападението над Колтуклиева на митинга на ПП. Страхил Ангелов: Представете си, ако бях ритнал Цънцарова (ВИДЕО)