Драма на Националния стадион: "Белите" шокираха "червените" (ОБНОВЕНА)

85421
на 02.12.2018
Драма на Националния стадион: Белите шокираха червените (ОБНОВЕНА)

Славия победи ЦСКА с 1:0 в драматичен мач от 17-ия кръг на Първа лига. Дербито се проведе на Националния стадион "Васил Левски", а Карабельов отбеляза единственото попадение в спора, с мощен изстрел в началото на второто полувреме. Стражът на символичните домакини - Стериакис пък направи феноменален двубой и е герой в срещата за "белите". Славия игра половин час с човек по-малко на терена, а "червените" предявиха претенции за дузпа на няколко пъти, такава обаче не бе отсъдена.

ЦСКА е на второ място във временното класиране с изоставане от 6 точки спрямо Лудогорец, в следващия кръг предстои дерби между двата тима в столицата. "Белите" са с 20 пункта и гледат към визитата си на Дунав Русе.

Мауридес с глава прати топката в горната греда в 8-ата минута, малшанс за "армейците" при въпросното положение. Нападателят се извиси след центриране от фаул на Манолев, а само сантиметри разделиха офанзивния футболист от гола.

Малко по-късно се създаде напрежение между Джеси от ЦСКА и останалия на пейката лидер на Славия Жоро Петков. В 29-ата минута именно Едвин Джеси проби по дясното крило и центрира остро, а Мауридес засече кълбото, пращайки го в лявата странична греда, отново късмет за Славия. В 42-ата минута можеше да се стигне до автогол на ЦСКА при изчистване на топката от Чорбаджийски.

Карабельов в 51-ата минута вкара красив гол, с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле, 1:0 за Славия.

Само секунди по-късно "червените" претендираха за дузпа срещу Малинов, бялата точка обаче не бе посочена от Волен Чинков. Дискусионна ситуация.

Сашо Александров получи втори жълт картон в 59-ата минута, така "белите" останаха с човек по-малко на терена. Влезлият като резерва Десподов бе спънат грубо от Александров и това доведе до изгонването от игра на бранителя.

Мицански в 66-ата минута пропусна да удвои преднината на Славия, секунди по-късно и Мауридес не сполучи в завършващата фаза. В 67-ата минута Стериакис с умела намеса отби кълбото, отправено мощно от Десподов. Малко по-късно стражът се отчете с още едно вещо спасяване при удар на Мауридес.

"Армейците" поискаха дузпа за игра с ръка на футболист на "белите" в наказателното поле в 74-ата, такава обаче не бе отсъдена. Две минути след това Галин Иванов пропусна да реализира за Славия. Последва още една ситуация, в която "червените" предявиха претенции за дузпа, при пробив на Десподов, Чинков обаче не посочи бялата точка.

Стариакис в 85-ата минута се отчете с поредно феноменално спасяване, този път след остър изстрел на Десподов от фаул. Така преднината на "белите" се запази.

ТИТУЛЯРИТЕ:

СЛАВИЯ: 32. Стериакис, 25. Александров, 3. Марем, 38. Гамаков, 19. Велковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 37. Ашковски, 35. Йомов, 33. Иванов, 22. Мицански

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 7. Жоржиньо, 8. Джеси, 9. Мауридес, 11. Манолев, 15. Малинов, 16. Бикел

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
Тома Биков пред ПИК TV: Управлявахме с ППДБ заради Корнелия Нинова (ВИДЕО) Тома Биков пред ПИК TV: Управлявахме с ППДБ заради Корнелия Нинова (ВИДЕО)