Драма на Националния стадион! "Сините" ликуват, тотален кошмар за стража на ЦСКА (ОБНОВЕНА)

122651
на 29.09.2018
Драма на Националния стадион! Сините ликуват, тотален кошмар за стража на ЦСКА (ОБНОВЕНА)

Левски победи ЦСКА с 1:0 в дерби от 10-ия кръг на шампионата. "Сините" са лидери във временното класиране с 25 точки, следват "червените" с 22 пункта. Лудогорец пък е с 20 точки, но и с двубой по-малко.

Големият спор се проведе на Националния стадион "Васил Левски". Стражът на "армейците" Черниаускас си забоде нов куриозен автогол (след срещата с Черно море). Този път неточността на вратаря се оказа ключова. Левски ще е домакин на Славия в следващия кръг, а ЦСКА ще гостува на Септември.

Мауридес стреля силно във 2-ата минута, а Полачек се намеси и парира топката. Последваха минути на ожесточена борба в центъра на терена и липса на голови положения. След центриране на Десподов от фаул, Бодуров намери кълбото с глава и бе на сантиметри от попадение в 25-ата минута.

Шок за "червените" в 30-ата минута - Лясков допусна грешка при изнасяне на топката, Обертан пък шутира остро от далечна дистанция, кълбото пък се удари в лявата странична греда, след това рикошира във вратаря на ЦСКА Черниаускас и влетя в мрежата - 1:0 за Левски. Автогол на стража на "армейците".

Костов в 40-ата минута бе близо до удвояване на преднината на Левски, но не сполучи в завършващата фаза. Второто полувреме започна с опасен шут на Паулиньо.

В 52-ата минута Тиаго стреля силно, топката срещна ръката на Горанов в наказателното поле, а съдията прецени, че дузпа в ситуацията няма. Последваха протести на "червените" играчи.

Секунди по-късно при съприкосновение между Кабрал и Малинов и "сините" претендираха за дузпа.

Две много дискусионни положения.

Кирил Десподов в 83-ата бе близо до изравнителен гол, но не сполучи. Секунди след това футболисти на двата тима се спречкаха в сериозно меле на терена. До промяна на резултата не се стигна, така Левски записа важен успех в шампионата.

Бившият голмайстор на ЦСКА Фернандо Каранга пък отново предизвика бурни дискусии. Каранга изрече преди мача нецензурна фраза за "сините", гарнирана и с неприличен жест.

Начело на грандовете са чужденци - Нестор Ел Маестро ръководи "червените", а наставник на тима от "Георги Аспарухов" е Славиша Стоянович.

Титулярите:

ЦСКА: Черниаускас - Секулич, Чорбаджийски, Бодуров, Лясков - Малинов, Пинто, Тиаго - Десподов, Мауридес, Джеси

ЛЕВСКИ: Полачек - Цветкович, Ейолфсон, Яблонски, Горанов - Тиам, Мариани - Кабрал, Паулиньо, Обертан - Костов

Главен съдия на дербито: Ивайло Стоянов

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!!!

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)