Драма на стадиона в "Лазур"! Нафтата и "орлетата" с шеметно второ полувреме

18673
на 04.11.2016
Драма на стадиона в Лазур! Нафтата и орлетата с шеметно второ полувреме

Отборът на Нефтохимик постигна третата си победа от началото на сезона в Първа лига. В среща от 13-ия кръг на шампионата, бургазлии се наложиха като домакини с 3:1 над Пирин Благоевград. По-интересно бе второто полувреме на мача, игран на стадиона в "Лазур".

В 58-ата минута Иван Вълчанов откри резултата в полза на домакините след изстрел от границата на наказателното поле. Само три минути по-късно "шейховете" удвоиха аванса си. Центриране от корнер на Мариян Огнянов бе засечено с глава от Марко Ранджелович, който вкара за 2:0. Гостите от Пирин обаче бързо се съвзеха и в 64-ата минута резултатът бе намален. Страхотен пробив на Тони Тасев отдясно завърши с центриране в наказателно поле на Нефтохимик. Там топката попадна в непокрития Влади Златинов, който с прецизен удар опъна мрежата зад Георгиев.

Окрилени от гола "орлетата" се хвърлиха в атака, в търсене на изравнително попадение. За тяхно съжаление обаче в 68-ата минута, главният арбитър на двубоя Тихомир Алексов показа червен картон на Орлин Старокин и така остави благоевградчани с човек по-малко на терена. В заключителните минути на срещата домакините решиха всичко с трети гол. В негов автор се превърна Костадин Хазуров, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Тони Тасев срещу Михаил Орачев. Със спечелените три точки Нефтохимик се изкачи до 12-а позиция в класирането с актив от 11 пункта, докато Пирин е 10-и с 14. /