Драма прати Ливърпул на финал на Световното клубно първенство

11769
на 19.12.2019

Ливърпул се класира за финала на Световното клубно първенство, след като победи с 2:1 Монтерей (Мексико).

Шампионите от Северна Америка държаха равенството до самия край на срещата, когато в първата минута на добавеното време резервата Роберто Фирмино донесе победния гол.

В битката за трофея в събота футболистите на Юрген Клоп ще се срещнат с Фламенго (Бразилия).

Ливърпул наложи бързо темпо и още в 12-ата минута Салах изведе Наби Кейта сам срещу Бароверо, който нямаше как да реагира на прострелния удар. Само две минути след това Монтерей изравни. Центриране от свободен удар не бе изчистено добре, а удар на Пабон от въздуха бе избит от Алисон, но Рожерио Фунес Мори не сгреши при добавката.