Драматично поражение за "лъвовете"

62375
на 06.09.2020
Драматично поражение за лъвовете

Националният тим на България загуби драматично с 0:1 като гост от състава на Уелс във втория си мач от настоящото издание на Лигата на нациите. Срещата от Дивизия "Б", Група 4 се проведе на стадион "Кардиф Сити" в уелската столица. Мачът беше решен с късно попадение на Неко Уилямс.

Без чисти голови положения пред двете врати до 40-ата минута. В края на първото полувреме Брукс излезе на опасна стрелкова позиция, а изстрелът му премина далеч в аут. Равностойно първо полувреме. Гарет Бейл (играещ за Реал Мадрид на клубно ниво) отправи няколко шута през първата част към вратата пазена от Георгиев, като нямаше късмет в завършващата фаза.

През второто полувреме също не бяха създадени много голови положения. В една от ситуациите гредата помогна на "лъвовете". Така се стигна до добавените минути на срещата, като в последните секунди на мача Неко Уилямс от близка дистанция реализира за крайното 1:0 за "драконите".

В първия си мач от тазгодишното издание на турнира възпитаниците на Георги Дерменджиев завършиха наравно 1:1 с тима на Ейре, двубоят се игра на стадион "Васил Левски". Уелс пък стартира с успех над Финландия.

ТИТУЛЯРИТЕ:

УЕЛС: Хенеси, Робъртс, Локийър, Ампаду, Дейвис, Смит, Морел, Брукс, Джеймс, Бейл, Муур

Селекционер Райън Гигс

БЪЛГАРИЯ: Георгиев, Сисиньо, Димитров, Недялков, Горанов, Костадинов, Карабельов, Карагерен, Иванов, Неделев, Краев