ГОРЕЩО
Два трамвая се сблъскаха в София, леко е пострадало дете
Ето кои партии ще останат без субсидия в новия парламент
Андролова: Да видим как Радев ще вдигне държавата след безчинствата на ПП. Този ще е най-важният му министър
САМО В ПИК! Георги Марков: Изборите в България и Унгария си приличат - ето как
Проф. Михаил Константинов: Гласуващите в чужбина НИКАК не повлияха на изборите. За късмет, няма партия да "виси" на бариерата
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След неколкократно отлагане, назад в годините, с официална церемония днес ще бъде открит пътният участък от Димарио до българо-гръцката граница край Рудозем.
препоръчано
С пускането в експлоатация на пътната отсечка се отваря за движение граничният преход "Рудозем - Ксанти" за преминаване на автомобили до 3,5 тона.
Церемонията за откриване на пътя от границата към Ксанти се организира от гръцките партньори от периферията Източна Македония и Тракия.
Официалните лица ще обсъдят подобряването на транспортната свързаност между България и Гърция, както и плановете за използването и функционирането на граничния преход.
Двама министри отиват на откриването на ГКПП “Рудозем-Ксанти“
41239
на 19.01.2026
Отварят "Рудозем – Ксанти" във вторник, трафикът ще минава през града
15229
на 19.01.2026


