BG EN

Държавата блокирала над 170 сайта за хазарт

ЧАС ПИК

Държавата блокирала над 170 сайта за хазарт

6559
на 24.12.2013
Държавата блокирала над 170 сайта за хазарт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавата блокира достъпа до 172 сайта за онлайн залагания през последните шест месеца, пише в. Преса", като се позова на справка на Държавната комисия по хазарта.

Вестникът отбелязва, че всички те от началото на следващата година ще имат нова възможност да се лицензират и да работят законно у нас. След като през юни т.г. експертите от комисията започнаха да спират достъпа на интернет страници в България заради законовото изискване онлайн букмейкърите да имат лиценз, депутатите се захванаха да облекчават правилата за получаване на разрешителни.

Онлайн хазартът обаче ще има нова възможност да вземе лиценз - срещу 250 хил. лева еднократно и 20 на сто такса върху разликата на приходите и изплатените печалби.

Предстои операторите да подадат документи за лицензиране. Дотогава обаче хакерите са измислили заобиколни методи, с които играчите от България да залагат и да прибират печалбите си.

Прокси сървъри влизат в страниците вместо потребителя и така му предоставят нейно работещо копие. Данните на Държавната комисия по хазарта показват, че годишно у нас от залози в хазната постъпват около 120 милиона лева. Очакванията бяха, ако се въведе еднакво облагане за всички, да се съберат допълнително около 15 млн. лв.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКШЪН В ПИК TV! Хамид Хамид НАПЕРДАШИ Иван Демерджиев - ето какво било хобито на вътрешния министър (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Хамид Хамид НАПЕРДАШИ Иван Демерджиев - ето какво било хобито на вътрешния министър (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК