ГОРЕЩО
ГОРЕЩО! Появи се още едно име за председател на парламента
Шефът на КНСБ УДАРИ Гюровците заради цените: Усещането на хората е за масово обедняване
СКАНДАЛНО РЕШЕНИЕ: Убиецът на Анита от Перник ще лежи само 20 г., отмениха доживотната му присъда
ГОРЕЩА ПРОГНОЗА! Доц Стойчо Стоев: Нищо чудно ГЕРБ заради загубата да извадят кандидат и да спечелят президентските избори
Евгени Петров разката фамилията на политическите партизани от ППДБ и всички плоскоземци след последните разкрития по случая "Петрохан"
Животът днес
Държавата вече ще покрива лечението на редките заболявания и след пълнолетие
21827
на 10.04.2024
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Със 150 гласа “за” депутатите приеха законопроекта за изменение и допълнение на Закона за здравето, касаещ лечението на редките заболявания.
препоръчано
С него лечението на редки заболявания с лекарствени продукти и диетични храни, започнало преди навършването на 18-годишна възраст, ще се заплаща от държавата и след навършването на тази възраст. С тези промени се цели гарантирането на достъпа до необходимите медикаменти на пациентите с редки заболявания, независимо от тяхната възраст.
За покриването на разходите ще са необходими 8 405 700 лева. Промените ще засегнат 25 лица, които предстои да навършат 18 години през 2024 г.
Между 15-18 евро за кило агнешко за Гергьовден, но ще е вносно
9609
преди 7 часа
Пети блок на АЕЦ „Козлодуй“ минава изцяло на гориво от „Уестингхаус“
8512
преди 13 часа


