BG EN

Държавите от Персийския залив имат излишък от електроенергия, може да я изнасят за ЕС

ЕС

Държавите от Персийския залив имат излишък от електроенергия, може да я изнасят за ЕС

2947
на 29.09.2014
Държавите от Персийския залив имат излишък от електроенергия, може да я изнасят за ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавите от Персийския залив обмислят възможността да изнасят излишната електроенергия в Европейския съюз през Турция, съобщава говорителят на Министерството на водните ресурси и електроенергията на Саудитска Арабия Салех ал Ауажи.

препоръчано

„Страните от Персийския залив имат излишък от електроенергия, която можем да изнасяме извън пределите на региона, например за Европейския съюз през Турция”, цитира думите на говорителя саудитският вестник Al Sharq. По думите на ал Ауажи, в момента се водят преговори с турските власти относно започването на първи етап от обединяването на електропреносните мрежи в региона с турската.

Освен това държавите от Персийския залив проучват възможностите за разширяване на общата регионална електросистема, за да се гарантират доставките на електроенергия по време на извънредни ситуации.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Варненският общински съветник Стоян Петков с последни разкрития за Баба Алино: Коцев и администрацията му са тупали топката. Кметът дължи отговори на ТЕЗИ ВЪПРОСИ (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Варненският общински съветник Стоян Петков с последни разкрития за "Баба Алино": Коцев и администрацията му са тупали топката. Кметът дължи отговори на ТЕЗИ ВЪПРОСИ (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК