ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Американският държавен секретар Майк Помпейо пристигна в Солун и се очаква да се срещне с гръцкия си колега Никос Дендиас, съобщава вестник "Катимерини".
По време на визитата си в Гърция - втора за по-малко от година, се очаква той да се фокусира върху задълбочаването на двустранното военно сътрудничество и гръците планове за покупки за нуждите на отбраната, като също направи оценка на напрежението с Турция и развитието в източно Средиземно море, предаде БТА.
В изявление, което оповести във връзка с визитата на Помпейо в Гърция, Държавният департамент на САЩ заяви, че Гърция е важен партньор, с който САЩ споделят основни стратегически цели. САЩ смятат Гърция за стълб на стабилността в Източното Средиземноморие и Западните Балкани и жизненоважен партньор за укрепването на сигурността и просперитета в региона, се казва в изявлението. Ние сме ангажирани да подкрепяме сигурността в Гърция, просперитета и демокрацията, се казва в него.
Часове преди да отпътува към Гърция, Помпейо обсъди намаляването на напрежението в източно Средиземно море с генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг.


