Дъщерите на президента на Украйна ще продължат образованието си извън страната
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Дъщерите на президента на Украйна Петро Порошенко, близначките Евгения и Александра не са кандидатствали в нито едно висше учебно заведение в Украйна, съобщава украинското електронно издание „Страна“, цитирано от „Газета“.
Посочва се, че тази година 18-годишните момичета са завършили Concord College, след което са се завърнали в Украйна.
От изданието са направили проверка, като са опитали да открият дъщерите на Порошенко в Единната държавна база по въпросите на образованието, където може да се видят резултатите от кандидатстудентските изпити. Евгения и Александра не са били открити там.
По-рано от пресслужбата на съпругата на Порошенко обещаха да обявят публично къде ще продължат образованието си близначките. Към момента обаче няма такава информация.
Според изданието, Евгения и Александра Порошенко, най-вероятно, че продължат обучението си в Лондонското училище по икономика (LSE) или в Европейския институт по управление на бизнеса (INSEAD) във Франция, който е завършен от по-големия им брат Алексей.
Превод и редакция: ПИК


