Евертън разплака Дейвид Мойс на "Олд Трафорд", поредна издънка за Юнайтед

5098
на 04.12.2013
Евертън разплака Дейвид Мойс на Олд Трафорд, поредна издънка за Юнайтед

Дейвид Мойс загуби първия си мач, в който се изправи срещу бившия си тим Евертън, след като "карамелите" успяха да победят шампиона Манчестър Юнайтед с 1:0 насред "Олд Трафорд". Единственото попадение реализира Брайън Овиедо в 86-ата минута, а това е първи успех на Евертън в "Театъра на мечтите" от 1992 година насам.

Три промени в своя стартов състав бе направил шотландеца, като Рафаел да Силва, бившият играч на "карамелите" Маруан Фелаини, както и ветеранът Райън Гигс започнаха като титуляри. Робин ван Перси остана извън групата на шампионите, а Уейн Рууни бе на върха на атаката, подпомаган от Дани Уелбек. Рос Баркли и Кевин Миралас се завърнаха в титулярния състав на Евертън. Гостите от Ливърпул започнаха много силно на "Олд Трафорд", като в първите минути Де Хеа спаси опасен изстрел от дистанция на Миралас.

Юнайтед отговори с опасна атака по левия фланг, при която Евра проби добре, а Рууни стреля от няколко метра, но Тим Хауърд успя да избие. Малко след това Гигс бе близо до гола, но ударът му с глава мина на сантиметри встрани. В 29-ата минута топката срещна и гредата след шут на Рууни от границата на наказателното поле. В самия край на частта Уелбек, Ягиелка и Рууни пропуснаха последователно поредното положение през това първо полувреме.

Веднага след почивката Хауърд спаси изстрел на Евра. В 69-ата минута Жерард Деулофеу, който се появи в игра секунди по-рано, пропусна може би най-добрата възможност за гостите, след като проби добре отляво и се озова очи в очи с Де Хеа, но не успя да нанесе силен изстрел и вратарят улови. Още в ответната атака Янузай можеше да се разпише, но  Хауърд отново спаси.

В следващите секунди и Фелаини пропусна, а в 72-ата минута вратаря на Евертън изби удар отблизо на Евра, а впоследствие, при добавката, от чиста позиция, Уелбек нацели напречната греда. В 85-ата минута Кевин Миралас нацели гредата след пряк свободен удар, а секунди след това Лукаку стигна до топката, опита удар, който не бе точен, но се превърна в асистенция за Брайън Овиедо, който засече на далечната греда.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)