ЕВРО 2024: Нидерландия надви Турция и отива на полуфинал

12814
на 07.07.2024

ПИК с нов канал в Телеграм

Нидерландия е последният полуфиналист на Евро 2024. "Лалетата" направиха обрат през второто полувреме срещу Турция и се наложиха с 2:1.

Отборът на Роналд Куман показа характер и сломи съпротивата на турците, които бяха подкрепяни от голям брой свои фенове на "Олимпиащадион" в Берлин.

Самет Акайдън даде преднина на Турция в 35-ата минута след удар с глава и грешка на вратаря на Нидерландия Барт Вербруген. "Оранжевите" изравниха в 71-ата минута чрез Стефан де Фрай след центриране на Мемфис Депай, а в 76-ата Мерт Мюлдюр си отбеляза автогол, който реши мача.