BG EN

Евродепутатка от ЕНП иска родното правосъдие да разнищи СРС-гейт

ЧАС ПИК

Евродепутатка от ЕНП иска родното правосъдие да разнищи СРС-гейт

5586
на 07.05.2013
Евродепутатка от ЕНП иска родното правосъдие да разнищи СРС-гейт

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

“По-добре е българското правосъдие да се произнесе, няма да ни стигне мандатът да направим собствено разследване“. Това заяви днес евродепутатът от групата на Европейската народна партия (ЕНП) Вероник Матийо.

препоръчано

Коментарът й е по повод днешното решение на Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи на Европарламента (ЕП)  да включи в дневния ред въпроса с подслушванията в България. 

Оказа се, че Вероник Матийо е и координатор от ЕНП в същата комисия. В края на април агенция ПИК съобщи, че тя е гласувала против влизането на СРС-гейт в дневния ред на ЕП. Това наложи да се чака днешното заседание.

От името на Групата на ЕНП тя препоръча комисията да не се намесва, тъй като в България по поставения въпрос текат следствени действия и липсва окончателно становище на прокуратурата. Тя каза, че именно по тази причина Европейската комисия (ЕК) се е въздържала да вземе позиция.

Известно е, че ГЕРБ членува в ЕНП, където са зависими от резултата на изборите у нас. Ако ГЕРБ спечели, той ще има и повече евродепутати, което увеличава групата на ЕНП в Европарламента.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО) САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК