BG EN

Евродепутатът Емил Радев: Следващата криза на сигурността ще бъде предизвикана от киберпрестъпленията

Политика

Евродепутатът Емил Радев: Следващата криза на сигурността ще бъде предизвикана от киберпрестъпленията

6461
на 14.03.2018
Евродепутатът Емил Радев: Следващата криза на сигурността ще бъде предизвикана от киберпрестъпленията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Следващата криза на сигурността ще бъде предизвикана от киберпрестъпленията, обяви евродепутатът Емил Радев от ЕНП/ГЕРБ и призова за по-добро международно сътрудничество за защита от тази опасност, съобщиха от пресцентъра на ПП ГЕРБ. По време на дебат в пленарната зала в Страсбург Радев каза, че отделните служби за сигурност трябва да сътрудничат повече както помежду си, така и с технологичните компании.

препоръчано

"Новите информационни и комуникационни технологии предоставят възможност не само за развитие на обществото и икономиката, но и представят предизвикателства пред европейската и международна сигурност. Според редица анализи следващата криза на сигурността ще бъде породена от използване на новите технологии като оръжие срещу критична инфраструктура или дори срещу военни цели. Предполага се, че ще доведе до огромни икономически и социални щети, изчислявани даже на милиарди евро", посочи евродепутатът. Той добави, че не става дума единствено за кибератаки, спонсорирани от отделни държави, а и спонсорирани от организации и дори извършвани от отделни хора. "Това налага засилване на международното сътрудничество с цел преодоляване ефекта на киберпрестъпност, кибератаки, електронен шпионаж и други. Следва да се обменя много повече информация между отделните служби за сигурност, следва да се партнира с технологичните компании, за да се преодолеят тези негативни ефекти. Колкото повече държави се присъединят към Конвенцията от Будапеща за киберпрестъпленията, толкова по-добре ще бъдат защитени държавите срещу новите предизвикателства", заяви Радев.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 121
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК