BG EN

Европейската банка за възстановяване и развитие ще осигури 300 млн. евро под формата на държавно гарантиран заем

СВЕТЪТ ДНЕС

Европейската банка за възстановяване и развитие ще осигури 300 млн. евро под формата на държавно гарантиран заем

4143
на 24.03.2016
Европейската банка за възстановяване и развитие ще осигури 300 млн. евро под формата на държавно гарантиран заем
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

300 млн. евро под формата на държавно гарантиран заем ще бъдат осигурени от Европейската банка за възстановяване и развитие. С парите ще бъде попълнен резервът на Фонда за гарантиране на влоговете. 

препоръчано

Заемът ще е за девет години, първите шест от които ще са гратисен период. Целта е да се осигури по-голяма финансова независимост на Фонда за гарантиране на влоговете в дългосрочен план, предаде БНР. 

Заедно със заемното споразумение, подписано от регионалния директор на Европейската банка за възстановяване и развитие Матео Патроне и ръководителя на фонда Радослав Миленков, бе подписан и друг документ - гаранционно споразумение, което обаче трябва да бъде ратифицирано от парламента. То е между държавата - в лицето на финансовия министър Владислав Горанов и ЕБВР.   

В понеделник бе оповестено, че Световната банка също ще осигури 300 млн. евро за Фонда за гарантиране на влоговете. По принцип, постъпленията във фонда идват от търговските банки. Неговият ресурс обаче бе изчерпан и дори се наложи попълването му със заемни средства заради кризата с Корпоративна търговска банка и изплащането на гарантираните депозити от нея. В момента се провежда оценка на качеството на активите на банките, която ще бъде последвана от стрес тестове. Според повечето анализатори, няма да е необходима държавна подкрепа след оповестяването на резултатите. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК