BG EN

Европейската комисия осъди България заради цифровизацията

ЧАС ПИК

Европейската комисия осъди България заради цифровизацията

6259
на 24.04.2015
Европейската комисия осъди България заради цифровизацията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейският съд е постановл, че България е нарушила няколко европейски директиви, свързани с цифровизацията.

препоръчано

 

Съдът на Европейския съюз е постановил, че България е нарушила три директиви на ЕС при сключването на договорите с мултиплексите,  разпространяват цифровия сигнал. 

 

Съдът е решил, че процедурата по избор на мултиплекси се е основавала на прекалено ограничителни условия, което е изключило потенциални кандидати. 

Нарушение е, че в конкурса не са допуснати доставчици на телевизионно съдържание, които не излъчват програмите си в България.

Съдът преценил още, че забраната спечелилите конкурсите за ползване на цифрови честоти да изграждат собствени електронни съобщителни мрежи за пренос на радио- и телевизионни програми, също е нарушение. 

Сега страната ни трябва да поправи нарушенията. В противен случай е заплашена от глоби.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа Петрохан (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 69
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК