ГОРЕЩО
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов посети реставрирания мост на Кольо Фичето в Бяла (ВИДЕО)
Народната певица Янка Рупкина е в болница в тежко състояние
Шокиращата история на Мария Златарева - как министър Емил Дечев оставил 9-годишната им дъщеря сама и без телефон заключена в необезопасен апартамент (ВИДЕО)
ИЗБЕРИ РОЗОВОТО! Забележителна "семейна" двойка влиза в листите на ППДБ
Следващата седмица в TravelLove - как светът променя начина, по който пътуваме (СНИМКИ)
СВЕТЪТ ДНЕС
Европейският съд за правата на човека осъди Полша заради тайни затвори на ЦРУ в страната
6784
на 24.07.2014
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Европейският съд за правата на човека осъди Полша заради това, че на нейна територия е имало тайна затвори на ЦРУ, предаде AFP. Според съда властите във Варшава съзнателно са подстрекавали незаконното лишаване от свобода на задържани от Вашингтон лица.
препоръчано
Европейският съд за правата на човека отсъди в полза на граждани на Палестина и Саудитска арабия, които са били държани в американския затвор в Полша в периода 2002-2003 г. преди да бъдат преместени в американската база в Гуантанамо, Куба. Полското правителство е „дало позволение на американските власти да подлагат задържаните на мъчения и медикаментозно лечение на негова територия”, се казва в решението на съда.
Разследват терористичен акт при стрелбата в университет в щата Вирджиния
5244
преди 45 минути
В Калифорния термометрите показаха до 35 градуса
5031
преди 1 часа
Нетаняху: Израел "е на път да смаже" Иран и Хизбула
8774
преди 1 часа


