BG EN

Египет удължи с три месеца мандата на военните си части за операции в чужбина

ЧАС ПИК

Египет удължи с три месеца мандата на военните си части за операции в чужбина

2833
на 04.05.2015
Египет удължи с три месеца мандата на военните си части за операции в чужбина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Правителството на Египет в неделя удължи с три месеца мандата на участващите свои военно подразделения в операции в чужбина – в района на Персийския залив и Червено море, предаде РИА Новости, позовавайки се на държавната египетска телевизия. 

препоръчано

Решението е било взето по искане на министерството на отбраната „с цел защита на националната египетска и арабска сигурност“. 

Президентът на Египет Абдел Фатах ас Сиси на 26 март издаде заповед за изпращането на контингент на ВС на страната (ВВС и ВМФ) за участие в съвместната арабска операция „Решителна буря“, под командването на Саудитска Арабия в района на Персийския залив и Червено море за срок от 40 дни. Операцията имаше за цел ликвидиране чрез въздушни удари на шитските бунтовници в Йемен.

По-късно коалицията обяви края на операция „Решителна буря“ и началото на операция „Възраждане на надеждата“ – чиято цел е възстановяване на политическите процеси, борба с тероризма и противодействие на военната активност на шиитските бунтовници. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК