ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Един български гражданин е загинал при инцидента с автобуса с българска регистрация, който се сблъска челно с друг автобус тази сутрин, в района на град Ковел в Украйна, съобщи Министерството на външните работи (МВнР).
Това е един от шофьорите на българския автобус, а другият шофьор е настанен в болница под постоянно наблюдение. Починал е и водачът на другия автобус, според последните данни от МВР на Украйна.
По-рано днес украинските власти съобщиха, че и двамата шофьори на българския автобус са загинали.
Жертвите на инцидента са 8. Сред тях са водачът на другия автобус и пътници от автобуса с българска регистрация.
По-рано днес украинските медии съобщиха, че е възможно инцидентът да е предизвикан от нашия автобус. Сблъсъкът е станал поради навлизане на едното транспортно средство в пътното платно на насрещно движещите се автомобили, казаха от украинската Държавна автомобилна инспекция, предаде “Комсомолская правда”.
Консулът на България в Киев пътува към мястото на произшествието.
Посолството на Република България в Киев е в постоянен контакт с местните власти и оказва необходимото съдействие. МВнР ще продължи да информира своевременно за развитието на ситуацията.


