BG EN

ЕК: Изграждането на огради не е правилният отговор на кризата

СВЕТЪТ ДНЕС

ЕК: Изграждането на огради не е правилният отговор на кризата

6653
на 11.09.2015
ЕК: Изграждането на огради не е правилният отговор на кризата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Изграждането на огради не е правилният отговор на ситуацията с имигрантите и бежанците от Африка и Арабския свят”, заявиха от Европейската комисия.

препоръчано

Тази реакция на ЕК идва след вчерашното предупреждение на македонския външен министър Никола Попоски, че ЕС трябва да осигури силна подкрепа, за да може Македония да се справи с вълната от имигранти или страната ще трябва да се възползва от примера на Унгария и да изгради ограда по границата си с Гърция.

„Помощта, която ЕС оказва на Македония, за което ние имаме конкретни цифри, е ясна и не бива да става на въпрос, че Брюксел не оказва подкрепа. Разбираме, че ситуацията е трудна, но не смятаме, че изграждането на огради е идеален отговор на такава ситуация” каза говорителят на Еврокомисията Маргаритис Схинас. Според него, Македония и Европейския съюз трябва да си сътрудничат и съвместно да се справят с тази ситуация. През последните няколко месеца десетки хиляди иракчани, афганистанци, либийци и сирийци пресичат границата от Гърция в Македония с намерението през нейна територия и съседна Сърбия да влязат в границите на Шенгенската зона и в ЕС през Унгария. /МИА 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК