BG EN

ЕК може да започне наказателна процедура срещу България за ВЕЦ-овете

ЧАС ПИК

ЕК може да започне наказателна процедура срещу България за ВЕЦ-овете

7013
на 14.07.2015
ЕК може да започне наказателна процедура срещу България за ВЕЦ-овете
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейската комисия може да открие наказателна процедура срещу България заради липсата на контрол върху малките водноелектрически централи (ВЕЦ). За това предупреждават природозащитни организации.

препоръчано

Заедно с клубове на риболовци и любители на водните спортове еколозите внесоха две жалби до комисията, съдържащи примери за пресушени речни корита заради изградени ВЕЦ-ове.

Вносителите на жалбите посочват, че липсата на контрол върху изграждането на съоръженията е довело до нарушаване на три евродирективи. Конфликтните случаи в страната доведоха през годините до десетки дела в българските съдилища.

Въпреки това напредък по спазване на законодателството почти няма, смятат екозащитниците.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК