BG EN

ЕК ни отпуска 10,5 млн. евро за щетите от наводненията

ЧАС ПИК

ЕК ни отпуска 10,5 млн. евро за щетите от наводненията

3246
на 25.03.2015
ЕК ни отпуска 10,5 млн. евро за щетите от наводненията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

До 05.04.2015 г. България трябва да получи заявените средства от фонд „Солидарност“ за наводненията през юни 2014 г. Решението на ЕК е взето след одобрение на бюджетни кредити от страна на Европейския парламент и Съвета, съобщиха от пресцентъра на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

препоръчано

Средствата ще бъдат разпределени между осемте най-пострадали области. Засегнатите общини в областите Варна, Велико Търново, Добрич, Кърджали, Бургас, София-област, Габрово и Шумен, както и четири министерства, трябва да подадат конкретни проектни предложения за финансиране с получените средства. Те ще бъдат използвани за възстановяване на публичната инфраструктура, засегната от бедствието.

Договорите ще бъдат сключени веднага след одобрение на проектите. Срокът за изпълнение е 18 месеца след датата на постъпване на помощта.

Заявлението за подпомагане на България след наводненията от миналата година беше подадено и одобрено за финансиране от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз през октомври 2014 г.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК