BG EN

ЕК реши: Сключва договор за доставка на ваксини срещу COVID-19 с "Пфайзер" и "Бионтех"

ЕС

ЕК реши: Сключва договор за доставка на ваксини срещу COVID-19 с "Пфайзер" и "Бионтех"

23954
на 11.11.2020
ЕК реши: Сключва договор за доставка на ваксини срещу COVID-19 с Пфайзер и Бионтех
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейската комисия реши да сключи договор за доставка на ваксини срещу COVID-19 с фармацевтичния гигант от САЩ "Пфайзер" и германската лаборатория "Бионтех", съобщава "Ройтерс".

препоръчано

Контрактът ще бъде за 300 млн. дози. Преди няколко дни беше съобщено, че този препарат има 90% ефикасност в рамките на третата фаза от клиничните изпитания. Действието е било измерено, като е бил сравнен броят на инфектираните с новия коронавирус, които са били ваксинирани с препарата, в сравнение с контролна група, получила плацебо.

От ЕК отбелязват, че доставките ще започнат, след като се докаже безопасността на ваксината. 

Досега са сключи три предварителни споразумения за доставка на възможни бъдещи ваксини за Европейския съюз с "Астра Зенека", "Санофи"и "Янсен".

Комисията съобщава за успешни предварителни преговори с "Кюрвак" и "Модерна".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК