BG EN

Екоинспекцията нахлу в циганската махала в Пловдив, проверява за горене на гуми

Региони

Екоинспекцията нахлу в циганската махала в Пловдив, проверява за горене на гуми

15121
на 01.03.2020
Екоинспекцията нахлу в циганската махала в Пловдив, проверява за горене на гуми
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изненадваща проверка за горене на гуми и други опасни отпадъци се проведе тази сутрин в една от ромските махали в Пловдив.„

препоръчано

Причината е постоянните сигнали от граждани до екоинспекцията в града за задимяване и задушлива миризма, информира БНТ.

Проверката на екоинспекцията, общинския инспекторат и полицията беше проведена в един от кварталите в район "Северен". Търговията тук е започнала още по тъмно. Редом до импровизираните сергии се горят автомобилни гуми, извършителите обаче остават неизвестни.

Търговците са наредили стоката си около незаконното сметище, с което общината се бори всяка седмица. Който няма гуми, се топли с каквото намери.

Когато виждат проверяващите, загасят огъня. Кой го е запалил обаче, се доказва трудно.

"Констатирахме две огнища, в които се изгарят нерегламентирани отпадъци. Това е нарушение на Закона за управление на отпадъците", заяви Милослава Михайлова, говорител на РИОСВ - Пловдив.

Проверките за горене на опасни отпадъци в Пловдив продължават. Вече има и съставени актове на нарушителите.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК